Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
CEL-PRACA
O PROJEKCIE
Głównym celem projektu jest: AKTYWIZACJA SPOŁECZNO-ZAWODOWA ORAZ ZWIĘKSZENIE ZDOLNOŚCI DO ZATRUDNIENIA WŚRÓD 90 OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ Z TERENU WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO, W OKRESIE 01.06.2024R. - 31.03.2027R., W WYNIKU KTÓREJ CO NAJMNIEJ 27 OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ PODEJMIE ZATRUDNIENIE. Cel ten zostanie osiągnięty poprzez kompleksowy proces wsparcia osób niepełnosprawnych w oparciu o Indywidualne Plany Działania opracowane dla każdego uczestnika projektu.
Projekt „CEL-PRACA“ realizowany jest w ramach zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, zlecanych organizacjom pozarządowym przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Całkowita wartość projektu wynosi 903.743,37 zł, w tym: 849.473,37 zł pochodzi ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).
TERMIN REALIZACJI PROJEKTU
Projekt realizowany będzie w terminie 06.2024 r.- 03.2027 r. w ramach trzech edycji dla średnio 30 uczestniczek/uczestników w każdej z edycji. Aktualnie prowadzimy nabór do pierwszej edycji realizowanej w terminie czerwiec 2024 r. – marzec 2025 r.
ADRESACI PROJEKTU
Projekt skierowany jest do osób niezatrudnionych (bezrobotnych, biernych zawodowo, innych), zainteresowanych aktywnością społeczno-zawodową oraz podjęciem zatrudnienia, zamieszkujących na obszarze województwa zachodniopomorskiego. Uczestnik projektu musi być w wieku powyżej 18 lat, ale poniżej wieku emerytalnego (60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn) i na dzień przystąpienia do projektu musi posiadać status osoby niepełnosprawnej w rozumieniu Ustawy z dnia 27.08.1997r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz.U. 1997 Nr 123 poz. 776 z późniejszymi zmianami).
FORMY WSPARCIA
Projekt przewiduje udział uczestników w następujących formach wsparcia:
- Indywidualne doradztwo zawodowe
- indywidualne doradztwo psychologiczne lub coaching
- indywidualne doradztwo prawne
- indywidualne doradztwo wizerunkowe (wizażysta, fryzjer, sesja zdjęciowa)
- specjalistyczne poradnictwo zawodowe – warsztaty grupowe
- specjalistyczne pośrednictwo pracy
- warsztaty - techniki zapamiętywania
- warsztaty społeczno-integracyjne
- wyjścia integracyjne
- wsparcie trenera pracy
REKRUTACJA
Formularze rekrutacyjne można składać drogą elektroniczną, pocztą lub osobiście na podany poniżej adres biura projektu. Nabór do pierwszej edycji projektu realizowany jest do 30.08.2024 r.
Więcej informacji o projekcie - regulamin rekrutacji i formularz rekrutacyjny dostępne są na stronie:
https://fundacjanormalnie.pl/cel-praca-2/
KONTAKT
Fundacja Normalnie
ul. Jagiellońska 67 wejście B, pok.14
70-382 Szczecin
tel. 574 990 888
e-mail: rlas@fundacjanormalnie.pl
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!